Hobi Bahçe Serası ile Organik Tarim Yetiştiriciliği

topraksiz-tarim

Günümüzde pek çok insan yediği sebze ve meyvelerin içine katılan ek kimyasalların vücuduna girmesinden kaydı duymaktadır. Bundan dolayı kendi yetiştirme alanına sahip olmanın çok önemli bir avantaj olduğu bilinmektedir.

Son yıllarda artan hormon sebebiyle insanlar artık sağlıklarını koruma ihtiyacı duyduklarından organik tarıma yönelmektedir. Organik tarım ile uğraşmak için insanlar hobi bahçeleri satın almaktadır ve yüksek maliyetler harcamaktadır. Bu yüksek maliyetleri azaltmak için evinizin önüne küçük bir hobi serası kurabilirsiniz. Ufak bir hobi serası ile hem organic tarım ile tanışma fırsatı bulursunuz hem doğal gıdalar tüketmiş olursunuz hemde çok büyük alan kullanmadan bu işi yapabilirsiniz.

Bir hobi serasına sahip olmanın en büyük avantajı içerisinde organik bir tarım yapabilmek ve kendi bahçenizin içerisinde rahat ve özgür bir biçimde kendi bitki, çiçek, meyve ve sebzelerinizi yetiştirmenizdir. Bir diğer avantajı ise kendinizin ve çevrenizin ne yediğini bilmek ve gönül rahatlığı ile yetiştirdiğiniz ürünleri sağlıklı bir şekilde tüketebilmektir.

Kendinize ait yetiştirme alanında yetiştiricilik yapmak daha ekonomiktir ve düzenli hasat yapma imkanı verir.

Hobi serasının sayamayacağımız kadar çok avantajları bulunmaktadır. Bunun sebebi insana faydalı olan ve sağlığını yerinde tutmasına yarayan gıdaların (sebze ve meyvelerin) çoğunu seranızda organik bir şekilde yetiştiriyor olmanız ve sağlıklı besinler tüketiyor olmanızdır.

Hobi Serasının Avantajları

Bir hobi serası, sizin farklı tekniklerle yetiştirme yöntemlerini tecrübe etmenizi sağlar.

Seranızda yetiştirdiğiniz meyve ve sebzeler marketlerden ve pazarlardan aldığınız meyve ve sebzelerden daha organik olacaktır.

Hobi amaçlı bir seraya sahip olmak çok az bakım ve çok az çalışma ile yıl boyu size taze ürünler verecek bir tesisinizin olmasına imkan vermektedir.

Kapalı bir ortamda yetiştiricilik yaptığınız için kışın sert şartlarında mevsimine ait olmayan meyve ve sebzeleri yetiştirmenize olanak sağlar.

Ovafarm Hobi Serasının Özellikleri

Ovafarm Hobi Serası demonte yapısı sayesinde kolay paketlenebilir ve istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Bu imkan dahilinde evinizi taşımak zorunda kaldığınız zaman seraya zarar vererek taşımanıza gerek yoktur visit baba me.

Kolay kurulumu sayesinde yanınızda bir yardımcı ile dakikalar içinde kurabilir ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Ekonomik yapısı sayesinde organik tarım ile maliyetsiz bir şekilde ilgilenebilir kendi tükettiğiniz sebze ve meyveleri kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.

Sağlam iskeleti sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz. İskelet malzemesi galvaniz kaplı çelik olduğundan dolayı hem uzun yıllar paslanma yapmaz galvanizli yapısından dolayı hem çelik yapısından dolayı deforme olmaz uzun yıllar boyunca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Polietilen sera örtüsünde bulunan kapı ve pencereler sayesinde havalandırmasını rahatça yapabilirsiniz ayrıca işlerinizi hallettikten sonra kapatabilirsiniz. Polietilen malzemeden yapılan sera örtüsü sonbahar ve kış aylarında malzemenin yapısından dolayı güneş ışınlarını rahat bir şekilde geçirir ve içerisinde yetişen bitkilerinsonbahar ve kış aylarındaihtiyaç duyduğu ışık ve ısı enerjisini karşılar.

Ovafarm Hobi Bahçe Serası İçerisinde Neler Yetiştirilebilir ?

Hobi serası içerisinde mevsimi olan ve olmayan her türlü sebze ve meyve yetiştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak ;

Domates,Salatalık,Biber,Soğan,Sarımsak,Marul,Maydonoz,Yeşil soğan,Yeşil sarımsak,Enginar,Nane,Roka, gibi envai çeşit sebze ve meyve yetiştirilebilir.

Hobi serası içerisinde sadece sebze ve meyve yetiştirilmez. Sebze ve meyvenin yanında çiçek ve egzotik bitkiler ve süs bitkileri yetiştirebilirsiniz. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan sukulent bitkisi, süs kaktüsleri ve bonsai ağaçlarıda yetiştirebilirsiniz.

Ufak bir hobi serası ile hayallerinizi gerçekleştirmek için bütçeniz için ufak fakat  sizin ve ailenizin sağlığı için büyük bir adım atmış olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat